Sima győzelem a nyolcba igyekvő KKK ellen

2012.02.25, 18:51 Kosárlabda
Körtélyesi Gergelyt választották Tolna megye legjobb férfi kosárlabdázójának 2011-ben.

86:62-re győzött az Atomerőmű SE a bajnokság 20. fordulójában hazai pályán a Kaposvári KK ellen. Gutierrez Garcia Enrique csapata így őrzi hatodik helyét a táblázaton.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően magabiztos 24 pontos győzelmet aratott az Atomerőmű SE a Kaposvári KK ellen a legutóbbi bajnoki fordulóban. A Gesztenyés úti közönség az első 10 percben remek védőmunkát láthatott kedvenceiktől, akik támadásban pontosan játszottak. A nyitó szakaszt 19:8-ra nyerte a hazai egylet, melyben Nick Williams volt különösen ihletett elemében.
A folytatásban sem változott sokat a játék képe, a vendégek Lekli pontjaival próbálták tartani a lépést a piros kékek ellen. A Gutierrez tanítványok közül Lorenzo Williams és Vojvoda is beszállt a gólgyártásba, így a nagyszünetben már 16 egységgel vezetett a vendéglátó.
A térfélcserét követően pillanatok alatt 20 pont fölé nőtt a különbség. A paksi tréner folyamatos cserékkel pihentette játékosait, melyet nyugodtan megtehetett, a KKK-nak ugyanis csak fellángolásai voltak. A vizitáló gárdában Ahelegbe szerezte ebben a periódusban a legtöbb kosarat.
A negyedik etap előtt 61:35-öt mutatott az eredményjelző tábla. Az utolsó felvonást ugyan 2 ponttal a kék fehérek nyerték, de a szép találatok kárpótolták a publikumot, akik végig lelkesen bíztatták a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztest. A hajrában az ASE fiataljai is pályára léptek, Fekete Ádám csapata pedig beletörődött a vereségbe. Atomerőmű SE- Kaposvári KK 86:62.

Atomerőmű SE - Kaposvári KK

86:62
(19:8, 17:12, 25:15, 25:27)
Atomerőmű Sportcsarnok, Paks 900 néző
Játékvezetők: Ádám J., Gál J., Rácz Zs., Ellenőr: Faidt M.,

ASE: L. WILLIAMS 13/9, N. WILLIAMS 21/9, VOJVODA 18/6, Kámán 2, Tóth Á. 9,
Cserék: KÖRTÉLYESI 11, Kovács Ákos 6, Morgen 6, Kerpel-Fronius -, Kovács Ádám -,
Bus -, Czinger -,

KKK: Ahelegbe 12/6, Kiss K. 2, Szoke 2, DÁVID G. 12, LEKLI 12,
Cserék: Kovács Soma 8/3, Kutasi -, Chirles 2, KOMA 12,

Enrique Gutierrez Garcia: Elégedett vagyok a játékkal, az edzéseken gyakoroltak szerint megpróbáltunk gyorsan játszani, és ez a mérkőzés nagy részében sikerült is.

Fekete Ádám: Ahhoz hogy sikeresek legyünk, a játékosoknak fel kell vállalni a támadást, és ez ma este kevésnek bizonyult. Gratulálok a Paksnak.