Szinte végig vezetve nyerték meg a találkozót a vendégek.

ASE: Brown 18/12, Frank 4 , Djukanovic 14/3, Eilingsfeld 15,Melvin 4
Cserék: Kovács 8/3, Kiss 5/3, Orgona 4

ZTE: Wilson 19/9, Simo 8/6, Bonifert 2, Barnett 11/3, Horti -
Cserék: Németh 6, Révész 3, Harris 4, Guyton 11/6, Heron 16/12

Eilingsfeld pontjaival nyitottuk a szombat esti mérkőzést, de a vendégek két jó támadással rákontráztak. Szellősen védekeztünk az első percekben, viszont mindkét csapat sok hibával játszott. 7 perc elteltével 9-16-ra vezetett a ZTE, ekkor kért időt először Teo Hojc vezetőedző. 0/8-as triplamutatóval álltunk ekkor és a festékben sem voltunk túlzottan eredményesek. Eilingsfeld kettese javított a dobószázalékunkon, de a ZTE továbbra is eredményesebb támadásokat vezényelt csapatunknál. Fél perccel a negyed vége előtt 11 pont volt a két csapat között. Eilingsfeld és Orgona gyors kosarai javítottak az eredményen, 17-24-el zártuk az első etapot.

Jó iramban folytatódott a találkozó, gyors játék jellemezte a második negyed első perceit. A tizedik hárompontos próbálkozásunk sem volt eredményes, végül az első hármasunkat Kis Raul értékesítette a második negyed közepén. A vendégek folyamatosan tartani tudták a 7-8 pontos különbséget, Guyton és Wilson is jó formában volt. Brano Djukanovic értékesített egy hárompontost ahogyan az első félidő utolsó perceire kanyarodtunk, ezzel 5 pontra zárkóztunk. (32-37) Brano Djukanovic küzdött hatalmasat egy labdaszerzés után, az akció végén Frank Áron értékesített egy ziccert, ezzel tovább zárkóztunk, majd Kis Raul betörése után kiegyenlítettünk. (37-37) A másik oldalon Simon válaszolt egy triplával, majd az utolsó másodpercben Wilson dobott egy ziccert, ezzel beállította a félidei eredményt. (37-42)

Az első két negyedben 37.8%-kal értékesítettük a pontokat, a ZTE kereken 50%-kal tette ezt. Ken Brown szerzett labdát a harmadik etap elején, ebből Cleveland Melvin zsákolt. Két gyors ZTE kosár után Djukanovic értékesített két büntetőt, majd ismét egy zalaegerszegi tripla érkezett. A negyed felénél Eilinsgfeld két büntetője után két pontra zárkóztunk fel, ekkor Guyton ismét bevágott egy hárompontost, majd egy eladott labda után gyorsindításból is eredményesek voltak a kék mezesek. (48-55) Nem tudtunk 6-7 pontnál közelebb férkőzni a vendégekhez, nem volt meg a kellő lendületünk a fordításhoz. (52-59)

Triplaversennyel indult a záró felvonás, Ken Brown kettőt, a ZTE négyet értékesített két perc alatt. Mindkét csapatnál beindult a pontgyártás, a Zalaegerszeg viszont pontosabban játszott, aminek a gyümölcse egy 10 pontos előny lett a negyed felénél. Innen már nem tudtuk megfordítani a meccset, a végén a ZTE örülhetett.