A végjáték nem sikerült

2009.12.20, 10:37 Kosárlabda
A rossz előjelek ellenére – Gulyás betegség, Dill sérülés miatt hiányzott, valamint az utóbbi két bajnokiját elvesztette az ASE – remekül kezdte a rangadót az Atomerőmű SE. Szorgos hangya módjára gyűjtögette a pontokat a piros kék egylet, míg a hazaiak alig tudták bevenni a paksi gyűrűt.

English, Martin és Horváth Ákos viszont eredményes volt ekkor, így rövid idő alatt 16:5-re meglépett az Atom. A negyed végére azonban magára talált a ZTE és megkezdte a felzárkózást. 10-0-s rohamot követően a nyitó szakasz 16:15-ös paksi vezetéssel zárult. A folytatásban eztán fej- fej mellett haladtak a felek, Kámán és Watson voltak a pontgyárosok odaát. A nagyszünetben két egységgel a Zalaegerszeg tartott előrébb. A nézők az első 20 percben hatalmas küzdelmet láthattak a pályán. Mely a második félidőben sem változott, mindkét gárda teljes erőbedobással küzdött a győzelemért. Az ASE faultproblémák miatt többször alacsony szerkezetű ötössel harcolt a kék fehérek ellen, a Földi legények pedig szép lassan növelték előnyüket. Kámán mellett ezúttal Hinnant vállalt főszerepet támadásban, míg nálunk Horváth Ákos és Mészáros próbálta tartani a lépést. 19-13-ra nyerte a harmadik negyedet a ZTE, így 51:43-at mutatott a tábla a rangadó záró szakaszához érve. A piros kékek oroszlánként küzdve visszakapaszkodtak, Martin, English, Clark, és Horváth Ákosnak köszönhetően. Röviddel a vége előtt egalizált az Atom. Ekkor azonban jókor kaptak hazai pályát a vendéglátók, két labdát is elvettek tőlünk, a váratlan karácsonyi ajándékot köszönték Kámánék és pontokra váltották. A végső dudaszó pillanatában nem maradt más hátra, mint gratulálni a ZTE győzelméhez. Zalakerámia ZTE KK- Atomerőmű SE 73:68. Dzunics Branislav együttese így 9-3-as mutatóval második helyről kíván minden kedves szurkolójának Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet.

Völgyi Péter: - Óriási küzdelemben nyertünk, érdekes mérkőzésen, ahol mindkét csapat nagyon rosszul dobott, de nagyon küzdött. Ez a tizenkettedik győzelem méltó ajándék szurkolóinknak.
Braniszlav Dzunics: - Gratulálok a ZTE-nek a győzelemhez! Gratulálok az én csapatomnak a jó játékhoz.

Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE 73:68 (15:16, 17:14, 19:13, 22:25)

Zalaegerszeg  3000 néző Vezette: Hartányi, Cziffra, Benczur,

ZTE: Hinnant 14/3, Watson 16/6, Wlson 4, Trepák 7/3, Kámán 20/9, Csere: Tóth 5, Baki 3/3, Simon 4, Bödör -,

ASE: Horváth 18/9, Körtélyesi -, English 12/6, Clark 14/6, Martin 15, Csere: Kiss 2, Medve 2, Mészáros 5,

Eredmény alakulása:
4. perc 5:9, 7. perc 5:16, 10. perc 15:16, 13. perc 17:18, 16. perc 22:21, 20. perc 32:30, 25. perc 37:35, 27. perc 44:37, 30. perc 51:43, 34. perc 61:53, 38. perc 63:62