Újabb felkészülési mérkőzést játszottunk.

Atomerőmű SE – Naturtex-SZTE-SZEDEÁK

83 – 77

(20-14, 22-23, 20-15, 21-25)

(Eilingsfeld 14, Capers 12, Winston 18, Lóránt 21, Kovács 4, Jackson 4, Pajor 1, Valerio-Bodon 9)

Újabb edzőmérkőzés várt ránk a Gesztenyés úti sportcsarnokban, szerdán 18 órától a Szeged csapata ellen léptünk pályára. Jól kezdtek a vendégek, 0-5 volt az eredmény az első két percben, a pontgyártást a mi oldalunkon Valerio-Bodon Vincent kezdte meg egy ziccerrel. Később a Szeged húzott el 6-11-re, de a rövidzárlat után rendeztük a sorainkat és a negyed végére behoztuk a lemaradásunkat. (20-14)

A második etap Mayer Ákos kosarával indult amire Valerio-Bodon Vincent válaszolt a másik oldalon. A negyed közepére Kevin Capers hárompontosával már 10 pont volt a két csapat között a különbség, azonban a szegediek „feltámadtak” és a negyed végére 5 pontot faragtak a hátrányukból. (42-37)

A harmadik negyedben folytattuk a jó játékot, ezt a 10 percet 20-15-re nyertük meg. Az utolsó felvonás elején már három játékosunk is 10 pont felett volt: Lóránt Péter, Winston Shepard és Eilingsfeld János is. Jól kezdett a Szedeák, 3 perc alatt 9 pontot szereztek, amíg csapatunk csak négyet, ezzel 4 pontra közelítettek meg minket. (68-64) Két perceel a mérkőzés lefújása előtt még mindig tartotta magát a vendég gárda, Zach Brown büntetőjével mindösszesen egy pont előnyünk volt. (73-72) A végét egy 10-5-ös hajrával meghúztuk, így 83-77 lett a mérkőzés vége.