Play-out – VIII. Forduló
Naturtex-SZTE Szedeák – Atomerőmű SE
95 – 74
(16-26, 31-16, 25-20, 24-12)

Atkinson Jr. büntetője nyitotta a Szeged elleni mérkőzésünket, majd Polányi triplázott, amire Gulyás válaszolt kintről, majd Deon Edwin is megszerezte az első pontjait a találkozón. (3-6) Újabb szegedi támadás volt sikertelen, Atkinson kettese után Buckingham triplázott, időt kértek a hazaiak. (3-11) Két gyors szegedi találat érkezett a „technikai megbeszélés” után, azonban Gulyás Milán újabb hárompontosának köszönhetően nem engedtük közel magunkhoz Bognárékat, ezt a negyed hátralevő részében meg is tudtuk tartani. (16-26)

Három és fél perc alatt 7 pontot dolgozott le a Szedeák a hátrányából, erőszakosabb és pontosabb játékot játszottak a hazaiak ebben a periódusban, percekkel később Nicholson kettesével már csak 1 pont volt az előnyünk, időt is kért Csirke Ferenc. (31-32) Frank tempója után Washington triplája is beesett, egálra módosult az eredmény, majd Carter euro step-je után már az előny a fehér mezeseknél volt, amit a félidőig tartani is tudtak. (46-42)

Carter pontjaival indult a harmadik felvonás, Atkinson közelijével tudtunk szépíteni, Bognár triplájával azonban már 8 pont volt a Szeged előnye. Nem tudtunk ritmust váltani, hiába volt meg többször is az alkalmunk arra, hogy faragjunk a hátrányunkból, ez nem sikerült, Carter kettese után már tízzel mentek a fehér mezesek, jött is az időkérés Csirke Ferenctől. (56-46) Gyors szegedi kosár következett, erre azonban már Edwin tudott válaszolni. Ez a negyed egyértelműen a Szegedé volt, azonban az etap végére elkezdtük ledolgozni a 15 pontos hátrányunkat. (71-62)

A záró felvonás elején sem alakultak másképpen a dolgok, a Szeged irányított, mi pedig próbáltunk futni az eredmény után, azonban faultproblémákkal is küzdöttünk. Nicholson kosarával a negyed felénél már 22 ponttal vezetett a Szedeák. (88-66) Teljesen szétestünk, nem tudtuk végigvezényelni a támadásainkat, ráadásul 12 eladott labdánk is volt ekkor. Gulyás újabb triplát értékesített, azonban Kovács válasza hamar érkezett a túloldalon. Innen már nem tudtunk fordítani, a mérkőzést a hazai gárda nyerte meg, az idei utolsó hazai találkozónkat szombaton 18:00-kor fogjuk játszani az MVM-OSE Lions ellen a Gesztenyés úton. (95-74)