A legjobb négy között a Magyar Kupában

2013.02.08, 19:42 Kosárlabda

Kettős győzelemmel jutott a legjobb négy közé a Magyar Kupában az Atomerőmű SE kosárlabda csapata. A piros kékek a Zalakerámia-ZTE KK ellen párharc második felvonását 73:71-re nyerte a Gesztenyés úti sportcsarnokban.

23 pontos előnye tudatában készülődhetett az Atomerőmű SE a Zalakerámia-ZTE KK elleni párharc második felvonásra a Magyar Kupa negyeddöntőjében. A paksiak trénere Gutierrez Garcia Enrique azonban semmit sem bízott a véletlenre, egyletét a legjobb összeállításban küldte pályára. Az első 10 percében csendesen csordogált az összecsapás, Copeland és Koma jóvoltából próbálta csökkenteni tetemes hátrányát a ZTE, de a zalai kosarakra mindig volt válasza az Atomosoknak, így 21:21-ről kezdődhetett a második 10 perc. Melyben a látogatók már csak elvétve vették be a hazai gyűrűt, az ASE pedig szemre is tetszetősen játszott. Vojvoda, a visszatérő Körtélyesi, valamint Kovács Ákos triplákkal, Tóth Ádám és Eilingsfeld a gyűrű alatti megmozdulásaikkal szórakoztatták a publikumot. A nagyszünetben 44:31 volt az állás.

A fordulás után az első negyedben látottak ismétlődtek, zalai kosarakra paksi válasz érkezett. Így nem csökkent a különbség, igaz nem is nőtt, de a Gesztenyés úti sportcsarnokban senki sem háborgott emiatt. A szakvezetők lassan parkettre küldték cserejátékosaikat is. 30 perc után 63:49 volt az ASE javára. A találkozó záró szakaszában Eilingsfeld és Kovács Ádám szerezte csapata legtöbb pontját. A ZTE becsülettel küzdött és visszakapaszkodott ugyan a meccsbe, de fordítani már nem tudott, így 73:71-re az Atom nyert. A Magyar Kupa negyeddöntőjében az Atomerőmű SE kettős győzelemmel búcsúztatta a Zalakerámia-ZTE KK-t.

Az Atomerőmű SE legközelebb bajnoki mérkőzésen február 16-án szombaton 18 órakor a Naturex-SZTE-Szedeák együttesét fogadja.