A legjobb 12 csapat között a kadet

2012.02.21, 12:57 Kosárlabda

Február 18–19–én került megrendezésre az Országos Főtáblára bejutott 16 csapat részére az első forduló. U-16-os csapatunk Budapesten játszott a MAFC/A, a Bp. Honvéd és a Debrecen SC-SI/A csapata ellen. Végül jól küzdve és egy kicsi szerencsével megérdemelten nyertük mindhárom mérkőzésünket és csoportelsőként jutottunk a következő fordulóba, egyben már a legjobb 12 csapat közé.

Atomerőmű SE – MAFC KS/A
71:52
(21:12, 19:13, 13:14, 18:13)

ASE: Papp 25, Antóni 16/3, Sterczer 14/6, Fazekas 6, Meixner 2,
Cserék: Miholics 5, Villányi 2, Szappanos 1, Gombos, Veisz,

Tudtuk, hogy az első mérkőzés nagyon fontos lesz mindenféle szempontból. Az első félidőben jó és eredményes védekezésünkkel megleptük ellenfelünket és 20 perc után 40:25-re vezetve 15 pontos előnyre tettünk szert.
Az látszott, hogy a MAFC jobb csapat annál, mint amit mutatott és ez a harmadik negyedben be is igazolódott, amikor volt egy 3,5 perces rövidzárlatunk. Egy 0:8-as rohammal feljöttek 48:36-ra és kezdtek lendületbe jönni. A negyed végéig azonban sikerült rendeznünk sorainkat és 14 pontot megőriztünk a 15-ből.
Az utolsó negyedrészben is volt egy kisebb hullámvölgyünk, de végül a 32/20-as büntetőzésünk ellenére magabiztosan nyertünk, közepesnél kicsit jobb, de küzdelmes játékkal. Talán mi voltunk az első csapat, aki 50 pont körül tartottuk ellenfelünket a bajnokságban.

Atomerőmű SE – Bp. Honvéd
74:73
(18:24, 16:21, 20:12, 20:16)

ASE: Papp 25/3, Antóni 21/3, Sterczer 9, Meixner 5/3, Gombos 2,
Cserék: Fazekas 4, Miholics 4, Szappanos 4/3, Villányi,

Rövid pihenő után mi játszottuk a délutáni első mérkőzést is és tartottunk tőle, hogy kulcsembereinknek kevés lesz a pihenő. Ellenfelünk alacsonyabb szerkezetű volt valamivel, mint mi, de nagyon gyors sok futással, jó dobókkal ellensúlyozták ezt.
Nagyon motiváltan játszottak és a 4. perctől átvették a vezetést és egy kivétellel folyamatosan vezettek 3-5 ponttal, ami a félidőre 11 –re nőtt. Szerencsére  sikerült felzárkóznunk a 3. negyed végére, 3 pontra, de csapatjátékunk akadozott, sok labdát eladtunk és a büntetők sem mentek jobban, mint délelőtt.
A 36. percig ellenfelünk vezetett általában 6 ponttal, de volt tartásunk és egy huszáros rohammal (7:0, 3 perc alatt) Meixner Márk 3 pontosával már mi vezettünk 71:70-re. Nagy volt a küzdelem mindkét oldalon és az izgalmak is fokozódtak.
Ezután felváltva vezettek a csapatok 1-1 pontokkal és 20 másodperccel a lefújás előtt 74:73-as vezetésünket mutatta a tábla. A Honvéd dobhatta be a labdát időkérésünket követően. Jól védekeztünk, jól védtük a lehetséges befejező embereket és nem is alakult ki dobóhelyzet a támadásból, csak az utolsó előtti másodpercben az sem tiszta nyugodt labdaátvétellel. Ez a dobás rövid volt és ezzel vége lett a mérkőzésnek így egy ponttal nyertük meg ezt a nagyon fontos mérkőzést.
Most is kihagytunk 13 büntetőt (28/15) és 20 eladott labdánk volt! Ziccereket is hibáztunk, de mindezek ellenére nem adtuk fel és óriásit küzdve sikerült némi szerencsével nyernünk. De annak van szerencséje, aki tesz is érte! Játszottunk már jobban is és rosszabbul is ebben a bajnokságban, és bár akár a Honvéd is nyerhetett volna, most ez nekünk sikerült és kijelenthetjük nem érdemtelenül. Az egész csapatot dicséret illeti ezért. A másnapi mérkőzésünk a Debrecen ellen – akinek 3 legjobbja hiányzott – úgy tűnt könnyebb dolgunk lesz, de nem becsültük le őket, mert 4-5 kimondott jó alkatú ügyes játékossal rendelkeztek így is.

Atomerőmű SE – Debrecen SC-SI/A
90:51
(22:17, 28:11, 17:12, 23:11)

ASE: Antóni 24/3, Villányi 7/3, Fazekas 5, Sterczer 4, Meixner 3,
Cserék: Papp 11, Miholics 10, Veisz 9/3, Gombos 9, Szappanos 6, Bacs 3, Szemes,

Az eredmények úgy alakultak, hogy már nem volt tétje az első hely megszerzéséért a mérkőzésnek és szerettük volna elsősorban azokat játszatni, akik kevesebb lehetőséget kaptak eddig, úgy hogy azért nyerjünk. Az első negyed 7. percétől átvettük a vezetést és a különbséget folyamatosan növelve sikeresen teljesítettük ezt a célkitűzést. Csoportelsőségünk azt jelenti, hogy a második fordulóban március 10-11-én a Szeged, Körmend, Békéscsaba csapatai ellen játszunk, és az első kettő már bejut az utolsó fordulótól függetlenül az Országos Döntőbe.