V.: Győrffy P. A., Balog Gy., Pozsonyi L. (Valovics I.)

Körmend: Turner 14, Edwards 18/9, Ferencz 3/3, Varnado 33/27, Taylor 17
Csere: Németh 2, Oroszi -, Filipovic 3, Kozma -, Kastrati 3/3

ASE: Evans 20/12, Coleman 24/12, Faust 12/3, Lóránt 6, Jackson 3
Csere: Kovács –, Velkey 5/3, Kis 8/6, Putney 6/3

A mérkőzés első pontjait a hazai csapat szerezte meg Taylor jóvoltából, erre Orlando Coleman válaszolt a mi oldalunkon először egy kétpontossal, majd egy triplával. Kifogástalanul működött a védekezésünk, sok körmendi támadást megállítottunk, a hangulatot pedig Nick Faust zsákolása fokozta, amit egy Shannon tirpla követett. (3-10) Az időkérés után rákapcsolt a Körmend, Varnado tripláival előbb egálra módosították, az eredményt, majd átvették a vezetést. A Körmend játékosa 4/4-es triplamutatóval kezdett. (18-16) Végül az első etapot 18-21-es állással zártuk.

Két gyors kosárral indítottak a hazaiak, amivel megadták a második negyed lendületét. Felvettük a ritmust, Kis Raul triplája után kivédekeztük a körmendiek támadását és a mi oldalunkon zsinórban háromszor szedtük le a támadólepattanót, ami után végül Shannon eresztett el egy floatert. (26-32) A negyed felére a hazaiak több gólpasszal dolgoztak, aminek az eredménye az lett, hogy pillanatok alatt megfordították az állást és átvették a vezetést. (39-38) Végül az első félidőt egy Shannon buzzer-beaterrel zártuk, így 51-47-es állással mehettünk pihenni.

Jó védekezéssel indítottunk a második félidőben, ami mellé gyors kosarakis társultak, így az első percekben 9-3-as rohamot mértünk az ellenfélre. (54-56) Rákapcsolt a tavalyi ezüstérmes, Taylor és Turner is elkezdték szállítani a pontokat, ekkor Dzunic mester pályára küldte Kis Rault, aki egy nagyon fontos hárompontost értékesített. Rendkívül kiélezett volt a harmadik etap, szinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, minden meg volt ahhoz, hogy egy izgalmas negyedik negyed kerekedjen ki. (69-65)

Jól kezdtük az utolsó felvonást, de a Körmend folyamatosan válaszolni tudott az offenzíváinkra, Dzunic 77-71-es állásnál kért ismét időt, miután Shannon bokája kifordult egy szerencsétlen visszaérkezés után. A két csapat közti különbséget ezen a mérkőzésen két mutatóval lehetne a legjobban jellemezni, ez a gólpasszok és az eladott labdák száma, mindkettő mutató a hazaiaknak kedvezett. A végére teljesen szétestünk és a Körmend felszabadultan, könnyeden játszotta le az utolsó perceket.