A Körmend nyerte a védekezés nélküli dobópárbajt

2011.02.05, 19:41 Kosárlabda
  Kacsa és Körte tartotta a lépést a Körmend magyarjaival.

108:95-re kikapott az Atomerőmű SE a bajnokság 20. fordulójában Körmenden. Horváth Imre együttese jelenleg 14 győzelemmel és 6 vereséggel a tabella 4. helyén áll. Mindkét együttes vereséget követően próbált javítani. A házigazda Szolnokon, míg az ASE Székesfehérváron kapott ki az előző játéknapon. Az összecsapás Ferencz triplájával kezdődött, melyre gyorsan válaszolt az Atom, így már a nyitó szakaszban sok kosarat láthatott a publikum. Hodges és Winters a mezőnyben, míg Sales a palánk alatt szorgoskodott, míg a vendéglátónál Németh vitte hátán övéit. Az első 10 percet 32:25-re az ASE nyerte. A folytatásban is rengeteg pont született, a védekezéssel nem nagyon törődtek a felek. A piros kékeknél Kovács Ákos is bekapcsolódott az „ipari termelésbe”, a piros feketéknél Bell és Dies remekelt. A nagyszünetben 53:49-re a vizitálók vezettek. A fordulást követően még egy sebességi fokozattal feljebb kapcsolt a vasi alakulat, melyet egyre nehezebben tudott kontrollálni a Horváth legénység. A vezetést is átvette a Sabáli trenírozta Körmend, mely gárda már a védekezésre is jobban figyelt. Állandósult az 5-6 pontos differencia a csapatok közt, az Atom folyamatosan látótávolságon belül volt. A záró 10 perc előtt 77-70 állt az eredményjelző táblán. Mely játékrészben Ferencz demoralizáló hárompontosaival nem tudott mit kezdeni az ASE és hiába igyekezett, nem tudta utolérni a Szentély Aréna közönsége által is űzött hazaiakat. A lefújás pillanatában 13 egység lett a különbség, mely azt jelenti, hogy az alapszakasz végén egyforma győzelem-vereség mutató esetében a piros feketék előrébb végeznek majd a tabellán. MJUS-Fortress Körmend- Atomerőmű SE 108:95.

Cserék: KOVÁCS Á. 16/9, Morgen -, Tóth P. -, Horti 2,

Sabáli Balázs: Nehéz mérkőzésre számítottunk és ez be is igazolódott. Az első félidőben mutatott védekezésünk, nagyon sok kivetni valót hagyott maga után. Átjáró ház volt a védelmünk. A támadással igazából nem volt problémánk. A játékosoknak azt mondtam a félidőben, hogy sokkal több agresszivitás kell, nem szabad ennyire élni, hagyni a külső dobókat. A második félidőben a fiúk nagyon sokat tettek a győzelemért. Ehhez az is kellett, hogy néhány játékos még jobban fel tudott nőni a feladathoz, elsősorban Diesra gondolok. Ferencz Csabi külső dobásai döntő jelentőséggel bírtak. Annak pedig végkép örülök, hogy egy nem körmendi magyar játékost ennyire elfogadott a körmendi közönség, Ruják Andris nagyon sokat tett ma is a győzelemért. Köszönjük a szurkolóknak a buzdítást.

Horváth Imre: Azt gondolom, hogy a küzdeni akarásért dicsérhetem a csapatomat, a taktikai fegyelméért azonban már kevésbé. Sajnos a második félidőben főleg támadásban nagyon sok hibával játszottunk.