Kaposvár: Gibbs 17/6, Baki 8/6, Ivosev 15/3, Hendlein 10, Spica 18.
Csere: Papp P. 3/3, Tóth P. -, Blaskovits 3/3.
Vezetőedző: Fekete Ádám

ASE: Hinds 12/6, Tarrant 18/12, Barnies 10, Eilingsfeld 8, Guinn 6/6.
Csere: Ogunyemi 7, Ruják 11/6, Medve -.
Vezetőedző: Teo Cizmic

A feldobást követően Eilingsfeld vezérletével mi hoztuk el a labdát, amiből Barnies érvényesített is rögtön két büntetőt. Nem késlekedett a válasz kaposvári oldalon. Idegesen kezdtek a csapatok, több helyzet maradt ki itt is, ott is. Nálunk Eilingsfeld vetett véget ennek egy ziccerrel. De nem tűnt tartósnak a siker. Szerencsére a kaposváriak sem találták a ritmust. A negyed felénél 2-4-re állt a mérleg. Hazai oldalon Ivosev értékesített egy triplát, nálunk Ogunyemi, Guinn és Hinds csatlakoztak a pontszerzők köréhez. Az első negyedet 13-16-os vezetéssel zártuk.

A második etap egy kaposvári duplával és egy Ruják triplával indult. Továbbra is kapkodva, több hibával játszottak a csapatok, ennek ellenére tudtuk tartani az előnyünket, 20-27-es állásnál érkezett az első időkérés Cizmic mestertől. Ekkor úgy tűnt, hogy egyik csapat sem tudja igazán elkapni a fonalat. Ekkor pontatlan passzok és kihagyott dobások jellemezték az egész játékot, és csak egy-egy villanás erejéig tört meg ez a kép. Ilyen volt nálunk Hinds szép megmozdulása, amiből született is kétpont. Ezután Ivosev dobott egy duplát, majd Eilingsfeld értékesített két büntetőt. A negyed vége előtt másfél perccel Guinn begyűjtötte harmadik faultját, ami nem volt túl jó előjel a meccs hátralevő részét tekintve. Ogunyemi 2+1-es akciójának köszönhetően megmaradt a vezetés nálunk, 32-34-es állásnál vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második félidőt Barnies ziccerével indítottuk, amire Gibbs részéről érkezett is a válasz rögtön. A második percben Gibbs triplája is betalált, át is vette a vezetést a Kaposvár. 40-36-nál Teo Cizmic a kispadhoz szólította a srácokat. 2 perc múlva visszavettük a vezetést, ezután viszont a somogyiak elkapták a fonalat, fordítottak, és a negyed vége előtt 1,5 perccel már 10 volt közte. Hinds pontjaival 53-46-ra zártuk a negyedet.

A negyedik negyedben folytatódott a rohanás, a Kaposvár tudta tartani a 10 pont körüli előnyét. Több vitatható játékvezetői döntés is született ekkor, majd 5 perccel a vége előtt Guinn begyűjtötte az ötödik faultját. Három és fél perccel a vége előtt Tarrant kiharcolt büntetőinek köszönhetően 63-56-ra feljöttünk. Majd Barnies és Tarrant érvényesített kettő-kettőt. Tarrant triplájával és Ruják büntetőivel már csak kettő volt közte. 1:22-nél, 69-68-as állásnál érkezett a kaposvári időkérés. 16 másodperccel a vége előtt 72-72. Végül Ivosev duplája döntötte el a mérkőzést 74-72-re.

Fekete Ádám: Annak örülök, hogy a kaposvári meccsünk után is végre újra látni mosolygós arcokat, végül is ezért dolgozunk. A támadójátékunkon nem volt az igazi, de többen is sérülten vállalják a játékot. Ugyanakkor védekezésben az utóbbi meccseken szintet léptünk. Remélhetőleg a hiányzó sérültjeink visszatérésével tovább erősödünk majd.

Teo Cizmic: Nagyon fizikális és érzelemdús mérkőzés volt. A találkozó végén a szerencse döntött a kaposvári együttes javára.

Köszönjük a szurkolóknak, hogy elkísértek minket Kaposvárra!