ASE: Kovács 12/6, Shepard 13, Pupp -, Lóránt 35/3, Jackson 11/9
Cserék: Velkey 3, Paige 5/3, Verasztó -, Dorogi -.

KKK: Curry 13/3, Krnjajski 6/3, Miliszavljevics 5, Rivers 18/6, Allen 23/3
Cserék: Baki -, Plézer -, Bogdán -, Hendlein 8.

Justin Jackson ütötte el a labdát a feldobásnál, de az első pontokat a Kaposvár szerezte, erre Jackson válaszolt a másik oldalon. Szoros párharccal folytatódott a találkozó, azonban Lóránt Péter a vállán vitte a csapatot, az első etapban 18 pontot dobott, ennek ellenére nem tudtunk elszakadni a somogyi gárdától. (27-22)

Hendleint faultoltuk a második negyed első támadásánál, Roland mindkét büntetőt értékesítette. Pontatlanul játszottunk és kevés kosarunk is volt ebben a negyedben, a Kaposvár 4 perccel a félidő előtt átvette a vezetést. Hendlein pontjaira Kovács Ákos válaszolt egy triplával, ezzel sikerült kiegyenlítenünk, de Bakiék tovább nyomultak előre. (33-38) Kovács Ákos két betörése is eredményes volt, ezzel javítani tudtunk az eredményen, de védekezésben továbbra is hibát hibára halmoztunk. (41-47)

Kaposvári labdaszerzéssel indult a harmadik 10 perc, majd Jeff Allen szerzett két pontot. Jackson keze is elsült a triplavonal mögül, ez volt az amerikai légiósunk harmadik hárompontosa a mérkőzésen. Lóránt Péter ott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta, percekkel később Shepard ziccerével azonban egy pontra tudtunk felzárkózni. A negyed végén Curry triplája tovább növelte a vendégek előnyét, Shepard betörésével láthatáron belül tudtunk maradni. (58-61)

Paksi kosárral indult az utolsó etap, Kovács Ákos talált be kintről, ezzel rögtön a negyed elején egálra módosította az állást. (61-61) Jól védekeztünk a záró felvonásban, ennek meg is lett az eredménye, Shepard és Kovács pontjaival átvettük a vezetést, majd a mérkőzés végéig megtudtuk ezt őrizni. (79-73)

Dzunic Branislav: Minden elismerésem a játékosoké, az utolsó három hétben nagyjából csak egyéni edzéseket tudtunk tartani. Ami a mérkőzést illeti, a második félidőben úgy védekeztünk, ahogyan kellett. Nagyon elégedett vagyok ezzel a résszel, egy nagyon jó Kaposvár ellen nyertünk megérdemelten.

Justin Jackson: Nehéz mérkőzés volt főleg az elmúlt hetek eseményei miatt. Próbáltunk a terv szerint haladni, ez volt a győzelemnek a kulcsa.

Nikola Lazic: Gratulálok a Paksnak, jó ritmusban voltunk a mérkőzés elején, de az utolsó negyedben az ASE jobban védekezett, mi pedig a labdákat nem járattuk megfelelően, rosszul dobtunk, ennek az eredménye lett a vereség. Sok sikert a hazaiaknak a rájátszásban és a kupában is.

Jeff Allen: Nem tudtuk tartani a játéktervet egész mérkőzésen, a koncentrációnk 20-25 percig tartott, ez volt a vereség oka.