A harmadik negyed döntött

2012.10.07, 20:56 Kosárlabda

102:90-re győzött az Atomerőmű SE a 2012/13-as bajnokság nyitó fordulójában a Jászberény ellen. A Gesztenyés úti sportcsarnokban a legeredményesebb paksi Körtélyesi volt, aki 21 pontig jutott.

A bajnokság nyitó fordulója mindig különös, főleg, ha hazai pályán kezd a csapat és papíron gyengébb ellenfél érkezik. Így volt ezzel az Atomerőmű SE, a rivális ezúttal az a Jászberény volt, mely gárda a tavalyi szezon végén osztályozót követően maradt az élvonalban. A találkozón az első negyedben remekül tartotta magát a JKSE, sőt a vezetés is náluk volt. Az ASE Tóth Ádám ás Vojvoda pontjaival operált, míg odaát Sóos és Rakic volt legtöbbször eredményes. A nyitó etapot 23:19-re nyerte a Jászberény. A folytatásban továbbra is távoli kísérleteiben bízott a vendéggárda. Dobásaik rendre célba értek, míg a piros kékeknél a triplák kimaradtak. A palánk alatt azonban jól dolgozott az Atom, Vojvoda mellett Idlet volt ponterős ekkor. A nagyszünetben 43:47-et mutatott az eredményjelző tábla. A fordulást követően egy sebességi fokozattal feljebb kapcsolt az ASE, szigorított védekezésben, támadásban pedig ötletes volt. Rövid idő alatt 10 egységnyi lett a különbség a felek közt, ami a meccs végéig megmaradt. A harmadik felvonás után 79:69 volt az Atomosok javára. A záró periódusban Vojvoda, Idlet és Körtélyesi repítette a hazaiakat, a JKSE egyre erőtlenebbé vált, de továbbra sem hagyták leszakítani magukat. Végül igazolódott a papírforma, a meglepetés elmaradt a Gesztenyés úti sportcsarnokban. Atomerőmű SE- Jászberény 102:90.

A következő fordulóban Kaposváron vendégszerepel az Atomerőmű SE. A mérkőzés október 10.-én szerdán 18 órakor kezdődik, melyet a Paksi Kistérségi Televízió csütörtökön 17.30-tól felvételről közvetít.

Atomerőmű SE – TOP COP Jászberényi KSE
102-90
(19-23, 24-24, 36-22, 23-21)

V.: Kapitány G., Farkas G., Jakab L. (Várhalmi)ASE Sportcsarnok,

ASE: L. Williams 16/6, Vojvoda 21/3, Kámán 3/3, Körtélyesi 21/6, Idlet 20. Csere: N. Williams 14/6, Tóth Á. 7, Eilingsfeld -, Kerpel-Fronius -.

JKSE: Rakics 15/6, Soós 13/6, Markovics 13/3, Horti 5, Dramicsanyin 23/6. Csere: Madár 12/9, Szabó P. 9/9.