23 pontos győzelem Zalaegerszegen

2013.02.05, 19:36 Kosárlabda

85:62-re győzött a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén Zalaegerszegen az Atomerőmű SE. A találkozón a harmadik negyed döntött, ezt a játékrészt 36:17-re nyerte a piros kék gárda.

A decemberi kellemetlen vereség miatt szeretett volna revansot venni az Atomerőmű SE a Magyar Kupa negyeddöntőjének első összecsapásán Zalaegerszegen. A piros kékek ennek megfelelően kezdték a meccset, az ötödik percben már 11:4-re vezettek. A negyed végére némiképp visszakapaszkodott ugyan a ZTE, de így is paksi előnnyel kezdték a felek a második 10 percet. Melynek elején felváltva estek a kosarak, majd Vertetics és Kovács Ádám távolijának köszönhetően 26:25-re zárkózott a hazai egylet. Kámán vezérletével azonban erőre kapott az Atom, és a vezetést nem engedte át riválisának. A nagyszünetben 29:34-et mutatott az eredményjelző tábla.

A fordulás után állva hagyta ellenfelét az ASE, a pályán lévő minden paksi remekül támadott és védekezett, a kék fehérek pedig teljesen széteső játékot produkáltak. A vendéglátóktól egyedül Gáspárt lehet dicsérni igyekezetéért, míg a Gutierrez társaság minden kosarasa elismerésre méltóan pattogtatott. 30 percet követően 70:46-ra vezetett már a látogató. Sőt Vojvoda triplájával 26 egység volt a legnagyobb rés a csapatok között. A végjátékban már könnyedén játszhatott előnye tudatában az ASE. Az összecsapásról elmondható, hogy az esélyesebb Duna-parti együttes megérdemelten nyerte a párharc első felvonását a Magyar Kupában. Zalakerámia- ZTE KK- Atomerőmű SE 62:85.

A Magyar Kupa mérkőzés visszavágóját február 8-án pénteken 18 órakor játsszák a Gesztenyés úti sportcsarnokban.