Bravúros győzelem a csúcsrangadón

2014.01.17, 06:28 Kosárlabda

66:61-re győzött Kecskeméten az Atomerőmű SE a honi kosárlabda bajnokság 17. fordulójában. A rangadón Körtélyesi, Jones és Medve sem állt Dzunic Branislav rendelkezésére.

A Kecskemétből Wittmann, az Atomerőmű SE-ből Körtélyesi, Jones és Medve sem tudta vállalni a játékot, a rangadó tehát több remek kosaras nélkül zajlott. A meccset a KTE kezdte jobban, 7:0-val rajtolt a hazai alakulat. Az ASE 6:0-val válaszolt ugyan, de ezt követően ismét az Ivkovic gárda akarata érvényesült. Újabb 11:2-es rohanás után a negyed vége előtt 18:8 állt a táblán, a lefújáskor 20:12 volt. A folytatásban magabiztosan őrizte 10 pont feletti vezetését a lila fehér egylet, a Dzunic gárda sehogy sem tudott közelebb kerülni riválisához. Jovanovic és Karahodzic iparkodott leginkább a hazaiaktól az első 20 percben, a piros kékek közül McGruder és Vaughn volt elemében. A nagyszünetben 38:26 volt az eredmény.

A térfélcsere után 42:34-nél Ivkovic rendelte magához övéit, a Paks tehát közeledett. McGruder vitte hátán az Atomosokat, a lendület azonban megtört, sőt visszaállt a korábbi differencia. A dudaszó pillanatában elengedett Szabó Zsolt félpályás triplája 52:42-es állást jelentett. A záró etapban 2+1-es kombinációkkal zárkózott az ASE. 55:53-nál kevesebb, mint öt perccel a vége előtt ismét a hazai tréner kért időt. Vaughn süllyesztett el két hárompontost, mellyel a mérkőzésen először átvette a vezetést a Paks. Nem hagyta a KTE annyiban a dolgot, Derasimovic kettesével 61:59 volt. Volt még egy csavar a hajrában ami azt jelentette, hogy kiélezett végjátékot követően a tartalékos Paks, hatalmasat küzdve megnyerte a rangadót. A végeredmény: KTE- Duna Aszfalt- Atomerőmű SE 61:66.

KTE-Duna Aszfalt - Atomerőmű SE
61-66
(20-12, 18-14, 14-16, 9-24)
Messzi István Sportcsarnok, 1300 néző
Vezette: Földházi T., Papp P., Farkas G. (Benczur)

KTE-Duna Aszfalt: Pongó Ma. 6, DJERASZIMOVICS 10, Pongó Má. -, JOVANOVICS 18/3, KARAHODZSICS 15 Csere: Mészáros 4, Kuntics 4, Hegedűs 2, Sztefanovics -, Bencze 2

Atomerőmű SE: VAUGHN 17/12, MCGRUDER 15, Baki -, Szabó Zs. 8/3, Tóth Á. 6 Csere: Kovács Ák. 11/3, EILINGSFELD 9, Kerpel-Fronius -

Sztojan Ivkovics: Kemény meccs volt, a triplákat tragikusan dobtuk és ez döntőnek bizonyult. Majdnem karácsony volt Kecskeméten, ajándékokat osztogattunk a paksiaknak. A rutintalanságunk miatt vesztettünk el egy szinte megnyert meccset.

Dzunics Braniszlav: Minden elismerésem a játékosaimé, mert a végjátékra sikerült megtalálniuk a ritmust a védekezésben és a támadásban is. Ráadásul ehhez még jó egyéni teljesítmények is jöttek.