Győzelem az utolsó őszi U18-as fordulóban

2013.12.21, 07:41 Kosárlabda

A kiemelt U18-as junior bajnokság utolsó 10. fordulóját hazai pályán játszottuk a Pécsi Kosárlabda Akadémia csapata ellen. Mindkét csapat számára  fontos volt a találkozó, a pécsiek a négy közé jutásért játszottak, mi pedig már biztos továbbjutóként azért, hogy ne négy vereséget vigyünk tovább a nyolc közé tavasszal. Sajnos most is több sérültünk volt, és a heti edzésmunkánk is meglehetősen korlátozott volt létszámilag de  győzni kell, ez volt a jelszó.

Régen kezdtünk ilyen jól, hiszen az 5. percben 14:3 –ra vezettünk. Ellenfelünk úgy tűnt még a buszon van, de ahelyett, hogy továbbra is lendületben maradva tovább növeltük volna előnyünket és már a mérkőzés elején jeleztük volna ma csak egy csapat nyerhet, szép lassan hibáink révén felhoztuk  a negyed végére a Pécsieket ( 24:19 ). A második negyed is hasonlóan zajlott, a 15. percben 34:23-as vezetésünknél időt kellett kérnie ellenfelünk edzőjének, és ezután megint mi fékeztünk le  ahelyett, hogy elhúztunk volna .Hol támadásban, hol védekezésben hibázva most is segítettük ellenfelünk felzárkózását.

A harmadik negyedben pályára kellett küldeni Papp Márkot is aki nem teljesen volt rendben azzal, hogy ha szól, hogy nem bírja a lába nem játszik tovább. Ez némi stabilitást adott a csapatnak, és most is hasznosan szállt be a padról Sánta Bálint is, aki ellenfelünk centerét próbálta féken tartani, mert már a 13. pontját szerezte. Ennek ellenére őriztük félideji 8 pontos előnyünket 59:51.

A negyedik negyed elején gyorsan kipontozódott Fazekas Viktor majd Sánta Bálint is jelezte fáj a Fehérváron megsérült bokája így magas ember poszton kicsit elvékonyodtunk. Döcögősen játszottunk , kevés pont esett és a 38. percre büntetőkkel feljött ellenfelünk 66:64-re. Szerencsére a végjátékban már újra mi domináltunk és 8:2-re hozva a periódust megnyertük a mérkőzést. A győzelem mellett főleg annak örülhettünk, hogy négyen tíz pont fölött, ketten közel tíz pont körül teljesítettek. Magas embereink most 23 pontot és 15 lepattanót szereztek ami jóval jobb mint legutóbb.