Egy sima , egy fordított az U18-as bajnokságban

2013.12.20, 15:05 Kosárlabda

Mielőtt rátérnék az U18-as kiemelt bajnokság mérkőzéseire időrendi sorrendet tartva

a Pest Megyei bajnokság keretében pénteki nap Tatabányán játszottunk. A gimnáziumi szalagtűző miatt kicsit foghíjasan mentünk el, de végül így is nagy arányú győzelmet arattunk.

Atomerőmű SE – Tatabánya
103: 63
( 28:14, 29:9, 17:19, 29:23 )

ASE: Gombos 26/3, Dávid 17, Tóth M. 16/3, Kollár 12/3, Meixner 12/3

cs.:   Bacs 12, Gulyás 6

Vasárnap az U18-ban a Bp.Honvédot fogadtuk akiktől Pesten a végjátékban alulmaradva 8 pontos vereséget szenvedtünk. Az előjelek nem voltak biztatóak, mert hét közben Antóni Csanád a körmendi U23-as mérkőzésen szerdán megsérült és nem játszhatott. Ez kb. mínusz 15-20 pont és 8-10 lepattanót jelent. De adva volt a feladat, most meg lehet mutatni, kinek sikerül őt pótolni ill. a csapatnak. Ez sajnos csak részben sikerült.

A mérkőzés első negyedében egyik csapat sem sziporkázott, sok volt a dobáshiba mindkét oldalon. Hat büntetőt is elhibáztunk és a 12:17-es eredmény hazai pályán nem volt túl hízelgő.    A második negyedben feljavultunk , de ez csak ahhoz volt elég, hogy egyenlő legyen a félidő. A harmadik negyed ismét a lejtő alján talált minket, sima ziccereket hibáztunk, míg ellenfelünk bután eladott labdánkból is dobott könnyű kosarat. Így a harmadik negyedben végig vezetett a honvéd és a 30. perc végére 8 pontos hátrányba kerültünk. A negyedik negyedben némileg összeszedettebben kosárlabdáztunk, és a 35. percben feljöttünk 59:61-re de míg mi ezután is mindig hibáztunk valamiben, ellenfelünknél (aki messze nem játszott olyan jól mint Pesten) mindig amikor nagyon kellett be-be talált valaki. Így az utolsó percre 64:71-es állással érkeztünk.  Ekkor egy támadó lepattanónál befogták Kollár Zsombor kezét, amit a sípszót követően sem engedte el időben ellenfele. Zsombor kicsit teátrális mozdulattal szabadította ki karját, melyet Maár játékvezető szándékos ütésnek ítélt és meglepetésre kiállította Zsombort. ( A fegyelmi tárgyaláson a videó felvétel nyomán, nem látták ütésnek a mozdulatot. ) A megítélt falt miatti büntetőkből csak egyet dobtunk be, míg a kiállítás miatt a túloldalom Vörös értékesítette mindkettőt. Ezután 4:2-re nyertük az utolsó fél percet két újabb büntetőt is kihagyva, de nem maradt más mint konstatáltuk, hogy nyerhető mérkőzést veszítettünk el a hazai veretlenségünkkel együtt, pocsék dobószázalékkal. Nem maradt más hátra, gratulálhattunk a győztesnek.

Atomerőmű SE – Bp. Honvéd
70 : 75
( 12:17, 25:20, 12:20, 21:18 )

ASE: Papp 19/3, Meixner 8, Kollár 9/3, Sterczer 7/3, Gombos 6

cs.:   Fazekas 10, Miholics 10, Villányi 1, Dávid, Gulyás

A következő hét péntekén Székesfehérváron játszottunk az Alba ellen akiket itthon 17 ponttal győztünk le, igaz gólfelelősük Kusonic akkor sérülés miatt nem játszott.

Jól és magabiztosan kezdtünk, majd a második negyedben sem játszottunk rosszul a sok csere ellenére. Sajnos a második 10 perc nem a védekezésről szólt, így hiába vezettünk tíz ponttal is, a 45:41-es vezetés nem volt igazán előny és ellenfelünk is játékba lendült.

A harmadik és negyedik negyed közepe vergődés volt támadásban. Tudatos játék nem igazán volt, rossz százalékkal dobtunk, „szokásos ziccereket” hagytunk ki. Igaz ellenfelünk sem szórta meg magát. Nagy bírkózás volt a palánk alatt, a sporik a 3 másodperces szabályt igen csak nagyvonalúan kezelték. A 33. percben 63:58-ra vezettünk, de két perc alatt 0:7-es időszakot produkáltunk és 63:66-nál már ellenfelünknél volt az előny és nem mi voltunk lendületben. Az időkérést követően némileg rendeztük a sorokat és nem kis örömünkre a végjátékot most mi nyertük 15:1-re. Igaz ehhez az is kellett, hogy ellenfelünk ponterős centere kipontozódjon 67:67-nél. Ezután két indítással majd büntetőkkel  és jó védekezéssel megnyertük a találkozót. Kiemelkedett Papp Márkó 33 pont 12 lepattanó, de jól játszott Gombos Ádi is, Sánta és Veisz is egyes szakaszokban. Csaszin főleg dobásban látszott a sérülés miatti kihagyás ( 25%), de 14/11-es büntetőzése és védekezése ma is hasznos volt. A többiek is igyekeztek de átlagos vagy annál gyengébb teljesítmény nyújtottak. Három magas emberünk 9 faltot szedett  össze Fülöp Bencén, és összesen 5 pontjuk és 5 lepattanójuk nem tűnik túl izmosnak. Mindezekkel együtt sikerült nyerni, de az utolsó mérkőzésünk a Pécs ellen Pakson nem lesz sétagalopp. Hiába van hat győzelmünk és három vereségünk, pécsi győzelem esetén akár 2 győzelemmel és 4 vereséggel is kezdhetjük a tavaszi fordulókat a nyolc között. Ha győzünk 3 – 3 lesz ez a mutató, de úgy tűnik 3-4 győzelmünk is kieshet.