2007/2008 - 22. forduló

2008.03.19, 10:51 Kosárlabda
Férfi NB I: 2008. március 19., szombat, 22. forduló Univer-Kecskemét - Atomerőmű SE Univer-Kecskemét–Atomerőmű SE 75–85 (15–24, 23–24, 21–18, 16–19). Kecskemét, 1000 néző. V: Földházi, Kóthay, Szilas. Kecskemét: SIGURDARSON (15/12), Blair (15/3), Horváth Á. (4), Jefferson (11), Fiegi (13/3). Csere: Tóth P. (3/3), SZABÓ ZS. (12/3), Vida (–), Halmai (2). Edző: Zsoldos András. Atomerőmű SE: MÉSZÁROS Z. (13/3), Murry (2), Kiss Zs. (11/6), Csaplár-Nagy E. (9), HORVÁTH Z. (18/3). Csere: TOROMAN (11/6), C. Brooks (9/3), Panta (–), STEVENSON (12). Edző: Sabáli Balázs. Az eredmény alakulása: 5. perc: 4–7, 15 perc: 28–32, 25. p.: 47–57, 35. p.: 66–76. Kipontozódott: Szabó Zs. a 33., Kiss Zs. a 38., és Sigurdarson a 40. percben. A vendéglátó gólfelelőse, Larry Blair csak a 6. percben dobta az első dupláját, ennek ellenére Fiegi kettesével 13–12-re még a hazaik vezettek. Igaz nem sokáig, Kiss Zsolt és Horváth Zoltán triplájával pillanatok alatt fordított az ASE. A paksi szurkolók kedvence ezután is szórta a pontokat – kézben tartotta a meccs irányítását az Atom. A második felvonás elején Fiegi vette hátára nyolcba vágyódó csapatát: a center mind az öt dobása behullott, főleg neki köszönhették a hazaiak, hogy nem szakadtak le már a találkozó első félidejében. Paksi oldalon Greg Stevenson tartotta a lépést az Univer 204 centiméteres magas emberével, a bedobó négy mezőnykísérlete is a kecskemétiek gyűrűjében landolt. A harmadik etapban állandósult a paksiak 8-10 pontos előnye – Mészáros Zalán triplájával már 13 ponttal is vezetett a paksi együttes. Aztán a felvonás végén a Kecskemét ráijesztett Horváthékra, a fiatal Szabó Zsolt pontjaival és Jefferson duplájával három pontra felzárkózott Zsoldos András gárdája (59–62). A záró tíz percben már nem engedte közel a riválisát a Gulyás Róbertet sérülése miatt nélkülöző ASE, amely sorozatban a hetedik győzelmét aratta. Sabáli Balázs: – Sok hibával játszottunk, de a szívünk a kritikus pillanatokban a helyén volt. A megszerzett előnyünket végig tudtuk tartani. Forrás: Gulyás nélkül is simán nyert az ASE - TEOL Webszemle: Gulyás nélkül is simán nyert az ASE - TEOL - ....