2007/2008 - 4. forduló

2007.10.28, 10:23 Kosárlabda
Férfi NB I: 2007. október 28., vasárnap, 4. forduló Falco KC-Szombathely - Atomerőmű SE Falco KC-Szombathely - Atomerőmű SE 89-75 (23-20, 24-21, 20-17, 22-17) Szombathely, 3500 néző V: Hartyáni, Kóthay, Ádám FALCO: KÁLMÁN 24/6, DOYNE 19/6, Csirics 11/6, KAZLAUSKAS 20/9, ALIAKSZEJEV 7 CSERE: VÁRADI 5/3, Will, Feigl, Borszéki 3/3 ATOMERŐMŰ: MÉSZÁROS 7/3, Murry 6, Taylor 12/3, MUCIC 18/12, GULYÁS 19/3 CSERE: Gray 5, Csaplár-Nagy E. 5, Kiss Zs. 3/3, Panta Az eredmény alakulása: 4. p.: 4–8. 12. p.: 25–20. 13. p.: 25–25. 15. p.: 31–33. 24. p.: 52–45. 25. p.: 52–50. 26. p.: 59–50. 29. p.: 67-54. 34. p.: 72–64. 37. p.: 81–66 Nagyon nagy meccset vívott az éllovas Falco és az egyre jobb formába lendülő Atomerőmű SE. A harmadik negyed végéig egyik fél sem tudott komoly előnyre szert tenni. A csata akkor dőlt el, amikor a 28. percben Gulyás megkapta negyedik személyijét, Sabáli edző pedig a kivette a játékból a paksi óriást. A Falco zsinórban nyolc pontot szerzett, s ezt az előnyt már meg tudta őrizni a roppant feszült és izgalmas hajrában. A Falco negyedik meccsén is győzelmet ünnepelhetett, az ASE pedig éppen ötvenszázalékos (2/2) teljesítménnyel áll a tabellán. Az elmúlt idénybeli bajnoki kudarcért (a rájátszásból ütötte ki ellenfelét a Falco) nem tudott visszavágni a Paks. Forrás: Tolnai Népújság Online - .... Szrecsko Szekulovics: - Óriási győzelem volt, igazi rangadó. Egy nagyon jó Paksot vertünk meg. Sabáli Balázs: - Többen tudásuk alatt játszottak, a hibáinkat a hazai csapat kihasználta. Webszemle: Veretlenül menetel a Falco - Sportfórum - .... Megérdemelt Falco-siker, ... - Nemzeti Sport Online - .... Elmaradt a nagy visszavágás - Tolnai Népújság Online - .... Revansot vehet az Atom - Tolnai Népújság Online - ....