2006/2007 - 6. forduló

2006.11.10, 12:07 Kosárlabda
Férfi NB I: 2006. november 10., 6. forduló ASE: idegenben nem megy Soproni sÖrdögök-Atomerőmű SE 78-71 (26-19, 17-14, 16-14, 19-24) Sopron, 700 néző. V: Papp P., Tóth K., Hegedüs. Sopron: Strnad (10/3), CARBERRY (15/3), BOWMAN (14), Henrik (4/3), KRSTANOVIC (20). Csere: Körtélyesi (6/3), Boldiszár (4), Palotai (5). Edző: Sterbenz László. ASE: Mészáros Z. (13/3), Walters (18/12), Sommerville (15), Horváth Z. (9), Czigler (2). Csere: Pavlík (8/6), Kiss Zs. (6/3), Josipovic (-). Edző: Zsoldos András. Az eredmény alakulása: 5. perc: 14-11, 15. p.: 35-25, 25. p.: 51-37, 35. p.: 63-55. Kipontozódott: Carberry (37.). Vendégségben nem megy idén az ASE-nak. A bajnoki címvédő mindkét meccsét elbukta: Dombóváron és Szombathelyen is kikaptak Waltersék, de a legutóbbi, Nyíregyháza elleni bajnokin és a keddi EK-meccsen mutatott játék bizakodásra adott okot. "Carberryre és Strnadra kell figyelni" - adta ki a jelszót még a meccs előtt Zsoldos mester, mégis a két légiós tréfálta meg a Paksot. Az első felvonásban mindketten remekeltek, s miután az ASE védekezésben és támadásban is bosszantó hibákat vétett, fokozatosan elléptek a soproniak. Olyannyira meglépett a sÖrdögök, hogy a 14. percben már 16 ponttal (!) tartott előbbre a házigazda (35-19). Pavlík és Sommerville triplája épp időben jött, így a szünetig nem került még komolyabb hátrányban az Atom. Zsoldos edző fejmosása nem használt, a fordulás után is a vendéglátó kosarazott, az ASE pedig - talán a Rosztov elleni nagyiramú meccs hatását is érezve - fásultan próbálkozott. A záró felvonásban nagy hajrát vágott ki a címvédő, Walters és Sommerville ponthaival három egységre (37. p.: 63-61) csökkentette a különbséget. Közelebb azonban már nem tudott kerülni a Paks, mert a hajrában ismét érthetetlen hullámvölgybe került, így idei harmadik idegenbeli mérkőzését is elveszítette. Zsoldos András: - Annyi hibát, mint amennyit mi ma védekezésben és támadásban is elkövettünk, nem engedhet meg magának egy címvédő. A Sopron megérdemelten nyert. Webszemle: Férfikosár online - .... Tolnai Népújság online - ASE: idegenben nem megy - ....