2006 - elődöntő - 3. mérkőzés

2006.05.23, 14:29 Kosárlabda
2006.05.23. Férfi NB I. - 3. mérkőzés Az elődöntő harmadik mérkőzésén az Atomerőmű hét ponttal nyert a Körmend ellen, így összesítésben 3-0-val már a döntő biztos résztvevője. ASE - Körmend statisztika ... Ellenfélre várnak a paksiak Önmagának nehezítette meg a győzelmet az Atom Medgyesy Ferenc Húszpercnyi jó védekezés és eredményes támadójáték elég volt az Atomerőmű SE férfi kosárlabdacsapatának, amely tegnap harmadszor is legyőzte a Körmend együttesét, s ezzel elsőként jutott az A-csoportos bajnokság döntőjébe. Atomerőmű SE–Lami-Véd Körmend 77–70 (29–16, 21–14, 16–26, 11–14). Paks, 1200 néző. V: Bodnár, Ádám, Kóthay. ASE: MÉSZÁROS (6), MONROE (19/9), GRIZZARD (19/6), Djogo (8/3), Horváth Z. (7). Csere: PAVLÍK (13/9), Kiss Zs. (3), Czigler (2), Panta (–). Vezetőedző: Zsoldos András. Körmend: Archie (8), Ferencz (10/3), TRUMMER (16/12), MUJANOVICS (14/3), Vavra P. (3). Csere: HUNTER (17/3), Érsek (–), Kutasi (2). Edző: Sabáli Balázs. Az eredmény alakulása: 2. perc: 7–2, 9. p.: 26–14, 13. p.: 37–24, 18. p.: 48–26, 24. p.: 55–39, 28. p.: 64–52, 33. p.: 69–59, 39. p.: 73–69. Kipontozódott: Grizzard (31.), Archie (38.), Djogo (39.). Amíg a többiek melegítettek, addig Lopatka, a vendégek legjobbja lázasan ücsörgött a kispadon, arca színe a frissen meszelt falra emlékeztetett. E komoly vérveszteség ellenére is elszántan, nagy lendülettel kezdett a Körmend, ám a házigazdák az előző meccs hőse, Grizzard vezérletével még náluk is ponterősebben rajtoltak, s az első negyed felénél 15–9-re vezettek. Jól védekezett az ASE, míg támadásban a Grizzard–Monroe páros dominált, így a nyitó etap végére 10 pont fölé nőtt a házigazda előnye. A folytatásban is Grizzard villogott, a nagyhajú amerikait képtelenek voltak tartani a vasiak, így maradt a magabiztos paksi vezetés. Sőt, előbb egy varázslatos Pavlík gólpasszt húzott a gyűrűbe rövid légiút végén Monroe, Kiss Zs. három pontját követően pedig már 48–26 állt a táblán. A vendégeknél hiányzott az átütőerő, no meg Lopatka pontjai, az atomosok játékán viszont ebben a szakaszban látszott, nem terveztek több körmendi utazást. Húszpontos ASE előnnyel és érthetetlen paksi kapkodással indult a harmadik negyed. A bajnok siettette a támadások befejezését, s ez sok hibával párosult, meg is kezdte a felzárkózást a Körmend (25. p.: 55–42). Időkérés után sem találta a ritmust az Atom, a vasiak pedig megérezték a lehetőséget, és óriási tempót diktálva meg is nyerték a harmadik szakaszt. A záró negyed Grizzard távolijával indult, majd kipontozódásával folytatódott. A körmendiek mindent elkövettek az egyenlítésért, a 35. percben 69–61-re jöttek fel. A hazaiak egyénileg próbálkoztak, a dobások pedig sorra kimaradtak. Négy perccel a vége előtt 66–63-nál Horváth zsinórban három büntetőt rontott. Az utolsó perc elején 73–69 volt az állás, 21 másodperccel a vége előtt Mészáros szerzett labdát, majd a lefújás pillanatában Pavlík vágott be egy triplát, bebiztosította a bajnok sikerét. Zsoldos András: – Túl nagy előnyt szereztünk az első félidőben. A fordulás után alacsony szerkezettel nem sikerültek a dobások, ám végül, ha nehezen is, de nyertünk, s ez a fontos. Az elődöntőt 3–0-al az Atomerőmű SE nyerte. A másik ágon: Albacomp–PVSK 98–75. Az állás: 2–1 az Albacomp javára. Önmagának nehezítette meg a győzelmet az Atom - Tolnai Népújság online ....