2006 - döntő - 2. mérkőzés

2006.06.03, 14:31 Kosárlabda
2006.06.03. Férfi NB I. - 2. mérkőzés Ma bajnok lehet az Atom Rónai G., Schmidt Ferenc Chris Monroe parádézott az Albacomp otthonában - Tolnai Népújság online .... Székesfehérváron is nyert, így 2–0-ra vezet a férfi kosárlabda-bajnokság döntőjében az Atomerőmű SE, amely ma este saját közönsége előtt védheti meg elsőségét. Kitűnően hajrázott Székesfehérváron az Atomerőmű SE csapata, amely elsősorban a 41 pontig jutó Chris Monroe-nak köszönhetően győzött az Alba-comp otthonában. Pedig jól kezdtek Fodor Péter edző tanítványai, és a 17. percben már 17 egységgel (44–27) tartottak előbb. Ekkor kevesen fogadtak volna a paksi sikerére, hiszen a hazaiak kitűnően játszottak az első két felvonásban. Benczéék a mezőnyből 65 százalékos pontossággal tüzeltek, szemben az első meccs 38 százalékos teljesítményével. Enynyit jelent a fehérváriak számára az Alba-csarnok. Ettől tartott Zsoldos András is, aki azonban nem titkolta, hogy győzni szeretne Székesfehérváron is. „A második félidőben a csapat felszántotta a pályát, sőt extrákat is hozzá tudott tenni a jó játékhoz. Minden dicséretem a játékosoké, hogy ezt a bravúrt véghez vitték, ráadásul úgy, hogy szinte bele sem kellett nyúlnom a meccsbe” – mondta a paksiak szakvezetője. Zsoldos edzőnek valóban nem akadt dolga a pálya szélén, miután a harmadik negyedben a kisemberek beállításával alacsony szerkezetűvé tette csapatát, akár egy karosszékbe is belesüppedhetett volna. Chris Monroe és Jan Pavlík szinte nem tudott hibázni, távolról és közelről egyaránt kosárba juttatták a labdát a paksi légiósok. Különösen az amerikai vitte a prímet, képtelenek voltak tartani őt a fehérváriak. Nem csoda, hogy a meccs végéig 41 pont került a neve mellé, de a cseh lé-giós is elérte a bűvös huszas határt (20/12). Kedden (18 óra) behúzhatják a harmadik győzelmet Cziglerék, s elnézve szombati játékukat, óriási fordulatnak kellene bekövetkeznie, hogy ez ne így legyen. Emlékeztető Döntő, 2. mérkőzés. Albacomp–Atomerőmű SE 96-98 (25-17, 22-22, 26-27, 23-32). Ld: Horváth Á. (22/9), Spivey (18/6), Flowers (16), illetve Monroe (41/12), Pavlík (20/12), Grizzard (14/3)