ASE – Marso Vagép NYKK 82-67 (20:29, 20:10, 22:14, 20:14)

Paks, 1000 néző. Vezette: Kapitány G., Király L., Farkas G.
PAKS: NICHOLS 14, Williams 14/3, Gosa 12, KEDZO 16, GULYÁS 19/3. Csere: Kiss Zs., Csaplár-Nagy 2, Mészáros 2, Medve 3, Edző: Sabáli Balázs.
NYÍREGYHÁZA: Savic 4, TRIVUNOVICS 29/12, Nagy, Sitku 8, Jeleszijevics 10/3 Csere: BOOKER 16/9, Lekli, Wehner. Edző: Kmézics Zoran.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 11-5, 7. p.: 20-20, 13. p.: 26-29, 17. p.: 34-36, 25. p.: 53-46, 27. p.: 56-48, 35. p.: 68-57.
Kipontozódott: Savic a 36. percben.

Tizenöt ponttal, 82-67-re nyert az Atomerőmű SE csapata a Marso-Vagép NYKK együttese ellen az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság nyitó fordulójában Pakson. Az első negyed után még a Nyíregyháza vezetett 9 ponttal. A hazaiak feljavuló játékuknak köszönhetően a félidőre már átvették a vezetést. A nagyszünetet követően fokozatosan növelte előnyét az ASE, melynek győzelme egy percig sem forgott veszélyben.

EDZŐSZEMMEL:
Sabáli Balázs: - Az első negyedet nehéz értékelni, hiszen az egész csapat az öltözőben maradt. A többi negyedben a feljavuló védekezésünknek köszönhettük a mai győzelmet.
Kmézics Zoran: - Új csapat, új edzővel. Össze kell még szoknunk. Bizonyos periódusokban jól játszottunk, de ez kevés ahhoz, hogy Pakson nyerni tudjunk.